تبلیغات
PersianNewSoccer - تونی:‌ اگر بازی نكنم فكر دیگری خواهم كرد

PersianNewSoccer

فوتبال ایرانی را در این وبلاگ تجربه کنید

چهارشنبه 15 مهر 1388

تونی:‌ اگر بازی نكنم فكر دیگری خواهم كرد

نویسنده: Ali Keshvari   طبقه بندی: اخبار آلمان ، 

مهاجم ایتالیایی بایرن‌مونیخ گفت: دوست دارم برای تیمم بازی كنم؛ اما اگر مورد استفاده واقع نشوم،‌ آنوقت فكر دیگری خواهم كرد.

به گزارش یوفا: «لوكاتونی»‌ اظهار داشت: همه می‌دانند من چقدر زیاد مایلم قراردادم با بایرن تا سال 2011 به انجام رسانم. یعنی این كه برای بایرن به میدان روم؛ اما اگر اطمینان آدم‌های اینجا را حس نكنم، آنوقت باید دور میز نشست و راه حلی برای این مسئله جستجو كرد.

این بازیكن ایتالیایی كه دو سال قبل به جمع سرخ‌پوشان مونیخی پیوست، در این مصاحبه حرف‌های دیگری هم زده كه مشروح آن به این ترتیب است:

*آقای لوكاتونی، مهمترین سئوال در مورد شما این است: پس از آسیب دیدگی طولانی تان از ناحیه تاندون آشیل، الان آیا واقعا آماده هستید؟
- خودم فكر می‌كنم آماده‌ام.از زمانی كه آسیب دیدم، مدتی گذشته است. الان بازهم احساس می كنم حسابی آماده‌ شده‌ام. همانگونه كه در اولین سال حضورم در بایرن بودم.

*در آن دوره 39 گل در 46 بازی رسمی زدید. در شرایطی كه این اواخر هم‌تیمی‌هایتان گلی هم نزدند، شما بیشتر از آنكه در زمین باشید، در روی سكوها دیده شدید.

-وقتی روی سكو می‌نشینم، خیلی زجر می كشم. آدم موقعیت‌های گل دیگران را می بیند و هیچ كاری هم از دستش بر نمی آید. فقط مثل تیم ناراحت می‌شود. برای من خیلی دردناك است به ورزشگاه بروم و نتوانم بازی كنم.

*با این شرایط چگونه كنار می آیید؟
- در آن حال سعی می كنم خودم را به جای هوادار بگذارم. در آن حالت با آنها هم‌صدا می شوم، از دست داور عصبانی می‌شوم و همراه با آنان به شادی می پردازم، درست مثل همه هواداران.

*واقعا با هواداران هم‌صدا می شوید و شعار می دهید؟
-(لبخند می زند):بله. آن موقع به آلمانی بلند داد می زنم:‌گل بزن، ‌گل بزن!

*چطوری به خودتان انگیزه می دهید در تمرینات با قدرت و توان بیشتر كار كنید،‌ ‌آن هم در شرایطی كه تا به این لحظه لوئیس ون‌گال از شما برای حضور در بوندس‌لیگا استفاده نكرده است؟
- من الان سه، چهار ماه است كه از تركیب بیرون هستم. اتفاقی كه تاقبل از این در زندگی ورزشی ام به جز زمانی كه در برشیا به خاطر شكستگی استخوان پا بودم، وجود نداشت. این دوره برای من وضعیتی خیلی حساس و مهمی را ایجاد كرده است. الان افسوس زیادی در وجودم است. در شرایطی كه اگر كسی در فوتبال شدم، ‌بخاطر حضور مستمرم بوده است. دلم می خواهد بازهم بتوانم در زمین حضور پیدا كنم و به برخی ثابت كنم، هنوز هم پابرجا هستم.

فكر می كنم این حالت خشم فراوانم از وضعیت ناراضی كننده فعلی، سبب می شود تا كمك كند به جلو حركت كنم.

*چگونه؟
-این كه به تركیب تیم بازگردم. عملكرد هم‌تیمی‌ها عالی بوده. آنها به من انگیزه و دل و جرائت بخشیدند و می گویند چه زمانی بازهم با تیم هستم و منتظرم باقی می مانند.

*این جملات از طرف رقبا در خط حمله هم به شما چنین حسی می دهد؟
-بله. من با ماریو گومز، ایویكا اولیچ، توماس مولر و میروسلاو كلوزه مناسبات خوبی دارم. ما شاید مهاجم زیاد داشته باشیم، اما این مسئله و مشكلی برایمان نیست. چرا كه مشكل مربی است.

*سرمربی با شما در مورد اوضاع فعلی حرفی هم زده؟
- هر مربی سبك خاص خودش را دارد كه شامل نحوه تمرین و مناسبات با بازیكنان می شود. باشگاه هم مربی را انتخاب می كند. از این جهت مربی تصمیم می گیرد چه كسی بازی كند و دیگری نه.

* عدم استفاده در بازی لیگ قهرمانان مقابل یوونتوس و عدم رویارویی با دوستان‌تان در این تیم، چقدر برای شما ناگوار بود؟
- ببیند، برای من كه همراه با آماتورها حتی در لیگ دسته سوم بازی كرده‌ام، حتما می توانید تصور كنید چقدر افسوس عدم حضورم بابت این بازی چقدر گسترده و زیاد بوده است.

*این عدم استفاده برایتان برزگترین تاسف و ناراحتی را از بدو حضورتان در بایرن ایجاد نكرد؟
- من كاملا مربی را درك می‌كنم.او پنج مهاجم دارد.پیش خودش می گوید لوكا همانی است كه الان از همه ناآماده‌تر است؛ اما من با تمام وجود خواهان بازی شده‌ام و می خواهم بگویم آماده هستم.

*فكر نمی كنید اگر بازی نكنید ، حضورتان در تیم ایتالیا برای جضور در جام جهانی به خطر می افتد؟
-حق با شما است. من حضورم را در جام جهانی در خطر می بینم. من بایدخارج از خانه و متفاوت با دیگر مهاجمین در ایتالیا، حتی خیلی بهتر بازی كنم و گل بزنم تا تیم ملی نظر توجهی به من كند. این مساله برایم خیلی مهم است.من احساس یك ایتالیایی را دارم و به خود می بالم برای تیم كشورم بازی كنم.

*از این بابت به فكر رفتن به تیمی دیگر در زمان نقل و انتقالات زمستانی نیستید؟
-الان نمی دانم در آنزمان چه چیزی رخ خواهد داد. بطور كلی دوست دارم قراردادم با بایرن تا سال 2011 به انجام رسانم. یعنی این كه برای بایرن به میدان روم؛ اما اگر اطمینان آدم‌های اینجارا حس نكنم، آنوقت باید دور میز نشست و راه حلی برای این مساله جست و جو كرد.

*راستی پس از شروع ضعفیف بایرن در بوندس‌لیگا ، چنددرصد بخت قهرمانی برای تیم‌تان متصور هستید؟
-هوداران بایرن مهربان و پرشور و هیجان هستند.در ایتالیا فضا كاملا متفاوتی حاكم است. ولی ما مجاز به تكرار اشتباهات نیستیم. حدود 70 میلیون یورو صرف سرمایه گذاری تیم شده و ما محكوم هستیم كه فاتح بوندس لیگا شویم.

*این مسئله فشار مضاعفی برایتان ایجاد نمی كند؟
-نه تازه برایم حتی شورو شوق فراوانی هم به همراه دارد. می توانم خودم را با چنین فشاری وفق دهم.امیدوارم بتوانم بازهم از این بخت برخوردار شوم كه بهترین بازی‌‌هایم را برای بایرن انجام دهم.

*چقدر احتمال می دهیدكهدر بازی بعدی مقابل فرایبورگ به میدان روید؟
- بسیار امیدوارم كه دراین بازی باشم. بازهم می گویم در وجودم انگیزه زیادی است كه مایلم در زمین آن را نشان دهم.

* ... واگر در تركیب نباشید؟
-آنوقت همان كاری را انجام می دهم كه مربی به من می گوید.

نویسندگان

نظرسنجی

  کدام باشگاه قهرمان لیگ برتر ایران (لیگ نهم) خواهد شد؟


تبلیغات

 • آخرین پستها

آمار وبلاگ

 • کل بازدید :
 • بازدید امروز :
 • بازدید دیروز :
 • بازدید این ماه :
 • بازدید ماه قبل :
 • تعداد نویسندگان :
 • تعداد کل پست ها :
 • آخرین بازدید :
 • آخرین بروز رسانی :